Cestovanie do celého sveta

Niekoľko rád ako cestovať s TUI

Ponuka TUI

TUI ReiseCenter Fun Travel v golfovom areáli Black Stork, Veľká Lomnica ponúka produkty značiek 1&2 Fly, Robinson, rakúskeho operátora Gullet, Terra Reisen a kluby Magic Life. 1&2 Fly je ideálnou voľbou pre rodiny, zameriava sa na rodinné pobyty. Terra Reisen ponúka individuálne cesty. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú rezervovať len ubytovanie, no dopravu zabezpečiť sami. Katalóg Terra Reisen je ako zatiaľ jediný z ponuky TUI k dispozícii už i v slovenčine. Koncern TUI je jednotkou medzi európskymi cestovnými kanceláriami. Ak chcete naplno využiť profesionalitu služieb, ktoré ponúka, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia a zjednodušia rezerváciu dovolenky vašich snov.  

 

Rezervačný systém

TUI používa vlastný rezervačný on-line systém, ktorý ukazuje voľné kapacity v hoteloch či lietadlách komplexne. Nejde len o kapacity vyhradené pre slovenský trh, preto sa realita môže v priebehu pár minút rýchlo zmeniť . Rozhodujte sa preto v dostatočnom časovom predstihu a vyhnete sa sklamaniu.  Nemeckí a rakúski turisti, ktorí s TUI cestujú najviac a najdlhšie, vedia, že dovolenku je najlepšie naplánovať dlho dopredu. Využívajú akcie, no viac ako na u nás obľúbené LAST MINUTES sa orientujú na FIRST MOMENTS. Po príchode do kancelárie obvykle presne vedia do ktorej krajiny, destinácie, dokonca i hotela chcú cestovať, čo výrazne zrýchľuje a uľahčuje samotný proces vyhľadávania i rezervácie.  S TUI môžete cestovať na všetky kontinenty, v ponuke má rôzne typy produktov ako sú napr. golfové pobyty, zájazdy zamerané na zimné športy či návštevu historických pamiatok. Najviac zliav môžete tento rok pri výbere dovolenky využiť do konca februára. Je dôležité myslieť na to, že letnú dovolenku je najvýhodnejšie rezervovať v zime, a naopak.  

 

Žiadanka na ubytovanie- request

Niektoré hotely s nadštandardným ubytovaním ponúkajú možnosť vyžiadania. To znamená, že ak ste si vytipovali izbu v konkrétnom stredisku a hoteli, no nenájdete ju už v rezervačnom systéme, môžete si ju vyžiadať. Do troch pracovných dní dostanete z ústredia odpoveď, či je ešte Vami vyžiadaná izba voľná alebo nie. Nezabudnite však, že vyžiadanie je záväzné, ak Vám izbu potvrdia a vy sa rozhodnete pre iné miesto, zaplatíte storno poplatky v plnej výške.  

 

Golfová dovolenka (rezervácia tee times, golfová batožina)

TUI ponúka široký výber zimných i letných golfových pobytov. Aj tu výrazne uľahčuje rezerváciu, ak si klient vyberie konkrétnu destináciu i hotel. Okrem rezervácie ubytovania a leteniek mu pomocou TUI golf on-line rezervačného systému môžeme rezervovať i tee times. Po rezervácii zájazdu dostane klient rezervačné číslo, ktoré potom zadáme do spomínaného TUI golf systému, spolu vyberieme ihriská, dni a želaný čas, kedy má golfista v záujme hrať, Ako garanciu požaduje TUI kreditnú alebo embusovanú platobnú kartu, ktorou je možné zaručiť sa za rezervované hracie časy. Dôležité je, aby karta bola na meno klienta, ktorý je na rezervácii zájazdu či ubytovania. Pri cestovaní s golfovým bagom platí tiež niekoľko jednoduchých pravidiel. Každá letecká spoločnosť má vlastné podmienky na prepravu športového náradia. Niektoré podmienky poznáme vopred, iné naopak nie. Napr. spoločnosť Sun Express účtuje 25 Euro za bag, bez ohľadu na jeho hmotnosť. Sú spoločnosti, ktoré si za golfové bagy neúčtujú celkom nič, iné grátis cestovanie limitujú, je to jednoducho rôzne. Poplatky za bag sa zväčša platia priamo na letisku.  Vždy je však potrebné prevoz golfovej batožiny nahlásiť vopred!

 

Na záver ešte tri užitočné upozornenia.  Po zrušení rezervácie platia presne stanovené a striktné storno podmienky.  Opcia trvá tri dni, potom sa rezervácia stáva záväznou.  Majte tiež na pamäti, že s čím väčším časovým predstihom prídete, tým väčší výber možností  máte.

2011/11/29

      Black Stork